Sprawa Bydlęcia Miałkatego

Mam do Was prośbę w temacie Bydlęcia Miałkatego.
Czeka nas z Najwspanialszą-Z-Żon kilka ważnych zmian w życiu, z dość trudnym i długim leczeniem łącznie. W związku z całym zdrowotnym zamieszaniem, mamy niepodważalny nakaz od lekarza, by pozbyć się kota z domu. Do końca miesiąca Akhmed musi nas opuścić.

W związku z powyższym, szukamy nowego domu dla kota. Akhmed jest wykastrowanym kocurem, mamy go w domu prawie 2 lata. Wzięliśmy Miałkatego ze schroniska – był po paskudnym wypadku, podczas którego okazało się, że samochód jest bardziej wytrzymały na uderzenie, niż kot. Miałkaty przypłacił potrącenie połamaniem zadniej łapy i amputacją ogona. Oczywiście łapa jest już wyleczona. Ogon nie odrósł, ale to podobno normalne u kotów, że kończyny nie odrastają.
Kot korzysta z kuwety, żre wszystko jak leci (a w zasadzie jest w stanie jeść non-stop, jednak ograniczamy mu koryto by się nie roztył), jest przyzwyczajony do innych zwierząt – mamy w domu psa, z którym doskonale się dogaduje, bawi, i któremu notorycznie pcha pysk do miski. O ciągłym atakowaniu psiego ogona nie wspomnę.

Akhmed z tego co zaobserwowaliśmy, jest kotem wybitnie mieszkaniowym, podczas wakacji na wsi świat zewnętrzny wolał poznawać z parapetu, niż organoleptycznie. Kot większość dnia spędza na parapecie gapiąc się za okno, natomiast rano i wieczorem włącza moduł poranno-wieczornej fazy na głaskanie, mruczenie, łaszenie się itd.

Tak jak pisałem – kot nadaje się do mieszkania, z uroków domku na wsi nie korzystał – wolał parapet. Nie chcemy oddawać Miałkatego do schroniska, nie bierzemy pod uwagę takiej opcji, musimy więc mu zorganizować nowy dom.

Jeśli jesteście z terenu Śląska i macie sygnał o osobie chętnej na przyjęcie kota – będę wdzięczny za sygnał.

Wszelkie pytania proszę kierować na nr telefonu 502 322 737 po godzinie 19:00 (wcześniej też można próbować – jednak nie gwarantuję, że będę miał możliwość swobodnej rozmowy)

[edit 2011-10-10] z dniem dzisiejszym wyłączam możliwość komentowania tego wpisu. Osoby zainteresowane kotem proszone są o kontakt z podanym wyżej numerem telefonicznym.

Share