Jaskinia Grota Niedźwiedzia

Czy Grota Niedźwiedzia jest jaskinią? To zależy głównie od gabarytów osoby odwiedzającej ten obiekt. Dla człowieka o wysokości powyżej wzrostu siedzącego psa i o wadze przekraczającej uczciwej wielkości kotleta schabowego, dostępne partie groty kończą się na pierwszej komorze. Tymczasem gdzieś tam z boku istnieje przyjemny korytarzyk o długości kilkunastu metrów… Korytarzyk, który niestety był poza moim zasięgiem.

Pomijając wąską szczeliną do której nie miałem się co przymierzać, Jaskinia Grota Niedźwiedzia przeznaczona jest chyba dla niedzielnych spacerowiczów.

No, z tymi spacerowiczami to też nie do końca: przy wejściu do jaskini wisi żółta tabliczka z informację o zakazie wstępu… Wydawać by się mogło, że zakaz jest bezsensowny – w końcu Grota Niedźwiedzia nie ma środku miejsc do których można by wpaść, nie ma ściany na którą można się wspiąć. Jednak jeśli wznieść wzrok ku górze, można zauważyć nad wejściem nieprzyjemne pęknięcie z zaklinowanymi kamulcami, idealnymi do rozpłatania czerepu nieuważnego gościa.

Wizyta w Grocie jest krótka i nie wnosi nic szczególnego do naszych jaskiniowych CCV. Odwiedzamy jeszcze leżące kilka metrów wyżej schronisko…

…i opuszczamy Złoty Potok.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *