Schronisko na Straszykowej Górze IV

To chyba będzie pierwszy przypadek, gdy na stronę trafia tego typu obiekt (no, może poza wspominkami z maratonu jaskiniowego). Dlaczego tak się dzieje?

…bo Schronisko na Straszykowej Górze IV jest naprawdę przyjemnym miejscem. To miły zakątek który podczas wejścia od strony “ziemnego” otworu zaskakuje w środku przestrzenią i całkiem przyjemnym widokiem na zewnątrz przez drugie, większe wejście (a w zasadzie okno).

Tak jak gdzieś wyczytałem podczas przygotowań do wizyty w Rezerwacie Ruskie Góry – przykład tego schroniska wyraźnie sygnalizuje, że kiedyś mógł być tu dostępny spory system jaskiń, którego resztki mamy okazję oglądać zwiedzając okoliczne dziury.

Wspominam o tym miejscu z jeszcze jednego powodu: na terenie Ruskich Gór jest co najmniej jeden dodatkowy obiekt, który warto będzie odwiedzić (najprawdopodobniej z linami). Warto pamiętać o Schronisku na Straszykowej Górze IV – to miejsce stanie się idealną lokalizacją na późniejsze opróżnienie termosu kawy.

Zastanawia mnie jeszcze jedna rzecz… Jeśli skała w której znajduje się schronisko przypomina wielki, wypięty tyłek ze skamieniałymi półdupkami, a wejście do schroniska znajduje się dokładnie u podstawy rowu, to…

Nie, nieważne. Nie idźmy w tę stronę 😉

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *