• "date": "9 września, 2020"
  • "title": "Nowa rzeczywistość"

Niesamowite jest to, jak bardzo dużo w życiu zmienia miejsce, w którym człek wykonuje swoją pracę. Zadziwia mnie ogrom zmian związanych z przeniesieniem się na home office: teoretycznie jedyna nowość to oszczędność godziny dziennie na dotarcie do/z pracy, a w praktyce… Całkowicie zmienia się rozkład dnia. Rodzą się nowe możliwości, pojawiają się wraz z nimi korekty i niby nadal człowiek pracuje 8 godzin, ale wszystko wokół zmienia się bardziej, niż pierwotnie można było przypuszczać.

Nigdy nie myślałem, że przed rozpoczęciem pracy można zrobić tak dużo dla siebie, dla innych.

Rodzi mi się w głowie myśl, sposób wykorzystania nowej rzeczywistości. Może to przeniesienie się do domu, nie będzie jednak aż tak straszne?

A tymczasem, gdzieś poza pracą, w głównym nurcie wydarzeń, także niezmiennie zachodzą zmiany. Kolejny rezonans uspokoił nieco nerwy, stawy powoli zdobywają nowe umiejętności. Wydawać by się mogło, że dopiero co, ledwie dwa tygodnie temu udało mi się zrobić pierwszy samodzielny przysiad bez podpórek i to było ważne, to był kamień milowy, ale… Jakimś sposobem tydzień później udaje się podejść pod pierwszą górkę gdzieś na południu Polski. I udaje się z niej zejść. I nagle drogi na zamek, na platformy widokowe znów stają się dostępne i kuszące. Wzrok niepewnie podnosi się z dolinek w stronę wzniesień. Wydawać by się mogło, że powoli wstaję z kolan. Teraz trzeba uważać, by nie walnąć głową w sufit.

I przytrafiła nam się jesień. Nie wiem, czy już kalendarzowa, to nie jest istotne. Najdziwniejsze jest to, że w moim przypadku wszystko musi być jakoś na opak, bo niby wszystko dobrze w górę, czyli tak naprawdę w kierunku “w dół”. Bo jest radość z tego, że przyroda umiera jak co roku, a wraz z nią idzie zachwyt nad każdym opadającym liściem. Więc znów spadnie temperatura i będzie ciemno, więc będzie trzeba się cieplej ubierać, ale za to w ulubione kurtki. Bo w sumie będzie do bani, ale tak naprawdę to fajnie. To tak, jakby chodzić w górę po to, by móc chodzić głęboko w dół.
Nie, nie da się tego logicznie wytłumaczyć.

Tak czy inaczej: jest dobrze.

Share