Pół Żartem Pół serio: Gramy!

Klękajcie narody!

Czasami wydaje mi się, że natura powinna ograniczać pewne zachowania, eliminować je w toku ewolucji, uszkodzić odpowiedzialny za nie gen. A najlepiej porzucić wraz ze spotykanym jeszcze dość często prymitywnym nawykiem klękania wszędzie, gdzie pojawiają się dwie skrzyżowane deski.

Jakim sposobem Kobieta potrafi być tak monotematyczna? Toż to jest wbrew zdrowemu rozsądkowi! Dzień po dniu, miesiąc po miesiącu, słyszę tylko jedno:

– kiedy wreszcie zainstalujesz mi Age Of Empires? Ja chcę pograć w jedynkę Age Of Empires!

…i za każdym razem odpowiedź brzmi tak samo:
– Kotek, nie da się jedynki, jest za stara i sypie się na Twoim komputerze!
– Ale jak się sypie i ma nie działać, jak kiedyś na starym komputerze działało! A ten co mam teraz to jest lepszy to powinno działać!

Nie wiem za jakie grzechy pokarało mnie we własnym domu logiką prezentowaną przez część użytkowników spotykanych w pracy…

Miesiąc po miesiącu, rok po roku Age Of Empires i Age Of Empires. Ale tylko jedynka. Miarka się przebrała.
Pewnego wieczora wkroczyłem do pokoju dumny niczym pchła po ugryzieniu lwa w tyłek, wciągnąłem powietrze by przynajmniej wizualnie środek ciężkości mi się podniósł, a następnie oznajmiłem:
– Żono, daj komputra!
– Ale czemu?
– Po ciężkich bojach, godzinach poświęconych szukaniu sposobu na spełnienie zachcianki mej Najwspanialszej-Z-Żon, znalazłem sposób by zainstalować Ci Age Of Empires!
– To jednak się da? Ale jak to że wcześniej się nie dało, a teraz się da?
– Bo widzisz – tu robię tajemniczą minę starając się przypomnieć sobie najwięcej dziwnie brzmiących pojęć – ktoś na forum napisał, że wystarczy przeinstalować sterownik do obsługi grafiki który mógł wchodzić w konflikt na comie, jeśli lpt miało skoki napięcia powodowane przez multitoucha na touchpadzie w przypadku stosowania modemu usb podpiętego przez RJ45, gdy zaczynało działać 3G. Co ciekawe, przy GPRS wszystko działało, widocznie Ty miałaś ten gorszy przypadek.
Najwspanialsza-Z-Żon, która straciła zainteresowanie wypowiedzią w połowie zdania, popatrzyła na mnie jakbym właśnie przyniósł zabitą krowę do jej lepianki po tygodniowym okresie Wielkiego Głodu. Z Jej ust padło jeno:
– aha. Znaczy się, że będzie działać?
– tak..
– ale jedynka? Bo ja chcę tylko jedynkę?
– tak – cedzę przez zęby – będzie jedynka.

Trzy minuty później z kuchni dobiega radosne skwierczenie smażonego mięsiwa, ja w tym czasie zaczynam czarować… Wyjmuję tajniacko pudełko ze Złotej Serii, na okładce jak wół: “Age Of Empires III”. Srał to pies, dokonamy małej modyfikacji, będzie ok.
Niczym Haker włamujący się do Pentagonu, instaluję grę. Następnie upewniając się, czy aby nie jestem obserwowany przez Najwspanialszą-Z-Żon, klikam prawym przyciskiem myszy na skrócie do zainstalowanej już gry.
Klik! – zmień nazwę – klik klik klik klik klik klik klik klik… i gotowe. Na pulpicie jak wół stoi ikona opisana wielkimi literami: “AGE OF EMPIRES cz.1”.

Godzinę później Najszczęśliwsza-Najwspanialsza-Z-Żon wtula mi się w ramię, jedną ręką już budując stocznię. Do mych uszu dociera Jej głos:
– no widzisz, jak chcesz to potrafisz!
– tak Kotek, tak… – odpowiadam dzielnie manewrując swoim M5 Stuartem po bezdrożach Malinovki.

W myślach dodaję: a za miesiąc zmienimy nazwę skrótu na The Settlers i znów Najwspanialsza-Z-Żon będzie miała nową grę, a ja dwa tygodnie spokoju…

Możesz również polubić…

14 komentarzy

 1. Trzeba sobie w życiu jakoś radzić 😀

 2. 'Trzy sekundy później z kuchni dobie radosne skwierczenie smażonego mięsiwa, ja w tym czasie zaczynam czarować… ' – dobieglo

 3. krotom pisze:

  … nie, "dobiega" powinno być 😛

 4. 30lat pisze:

  Słuszna uwaga 😉 Poprawione 🙂

 5. Anonimowy pisze:

  N-z-Ż mistrz 😀

 6. hahah leżę i rechoczę 😀

 7. Anonimowy pisze:

  Ona cie kiedyś zabije, jak wszystkiego się dowie.

 8. 30lat pisze:

  Najwspanialsza-Z-Żon wie o blogu i zazwyczaj jest pierwszą recenzentką moich wpisów 😉

 9. Anonimowy pisze:

  To jakim cudem jeszcze żyjesz?? 😀

 10. e. pisze:

  Sprytnie 🙂

 11. Anonimowy pisze:

  Haha – geniusz of zła;p

 12. Agniecha pisze:

  To pewnie N-z-Ż pisze, a nie 30 latek.

 13. Łapka pisze:

  No i było się miesiącami zapierać? Nie można to było od razu błysnąć polotem i uszczęśliwić kobietę, skoro tak niewiele jej do szczęścia było trzeba?!

 14. Anonimowy pisze:

  http://www.swiateczna-paczka.pl/ dużo osób tutaj zagląda, może ktoś będzie chętny się przyłączyć 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *