• "date": "27 marca, 2021"
  • "title": "Linia 12 143"

Emil: drogi Debugerze, dlaczego źle wyświetlają mi się dane w tym formularzu?
Debugger: drogi Emilu, bo masz błąd w linii 12 143, zapomniałeś zmienić źródło danych.
Emil: dziękuję, drogi Debuggerze.

***** ***

Myślę o Świętym Mikołaju, który nadal wisi na czyimś balkonie. Może ktoś chce pobić Mikołajem rekord w czasie wyrzucania choinki na śmietnik? A może ktoś lubi Świętego Mikołaja na balkonie?
A może komuś się umarło i ten Mikołaj tak będzie teraz wisiał do momentu ponownego zasiedlenia mieszkania?

W piątek miałem być w jaskiniach, znów nie pojechałem. Krtań mi płonie, ale tym razem już wiem, czym zaatakować to choróbsko, by znów nie ciągnęło się tygodniami.

***** ***

Nie przepadamy z zombie, za wskrzeszonymi trupami, które istnieją tylko dlatego, że je wskrzeszamy. Cóż za bezsens. Wyciągamy jakieś trupy z przeszłości, by przeżywać trupy z przeszłości, pomimo że są jedynie nieistotnymi trupami z przeszłości, które nie mają wpływu na współczesność. Po co? Tylko dlatego, że łatwo zrzucić winę za błędy w postrzeganiu świata i postępowaniu na fakt, że po ziemi łazi trup z przeszłości?

Kim jest trup z przeszłości? Czy jest dla niego miejsce we współczesnym świecie? Czy jest sens nazywać go, nadając mu formę i treść? Czy sam trup chce być eksploatowanym tematem, czy najchętniej kazałby nam wszystkim wyp13rdalać i zająć się swoim życiem, bez dostrzegania w nim źródła problemów?
Czy trup z przeszłości żyje tylko dlatego, że wskrzeszamy trupa z przeszłości, by móc narzekać na trupa z przeszłości?

Poniedziałek.
Chyba powoli nadchodzi pora na przyznanie, że funkcja trupa z przeszłości przestała mieć rację bytu.
I tak naprawdę jesteśmy od dawna wolni.

Share